Nasza praca czyli jak można zarabiać żyjąc i podróżując Kamperem? Jaka praca pozwala na taki tryb życia?

Opowiemy tutaj o tym jaka praca nadaje się do tego, aby pogodzić ją z takim życiem. Czyli skąd czerpać dochody kiedy jest się Podróżnikiem czy Kamperowym Nomadą?  🙂

Jeśli chcemy rozważyć  jak pogodzić pracę z podróżami, to musimy się zastanowić między innymi nad tym:

Jak często i jak daleko chce się podróżować. Bo jeśli wystarczą nam 2 dniowe weekendowe wypady po Polsce to jaka kolwiek zwykła praca nam na to pozwoli.

Jeśli natomiast wystarczą wam 3-5 dniowe wypady po Polsce, Słowacji, Czechach, Niemczech czyli naszej najbliższej okolicy to warto poszukać pracy z umową o Pracę z systemem w którym można mieć wpływ na ustalanie grafiku przez twojego przełożonego. Dla przykładu praca jako dostawca butli gazowych. W moim przypadku kiedy pracowałem na takim stanowisku, mój tryb pracy wyglądał w ten sposób, że 4 dni pracowałem od rana do wieczora. A kolejne 2dni miałem wolne. Do tych dni mogłem dobrać 2-3 dni urlopu płatnego. Co wychodziło właśnie 4-5 dni. Jeśli były święta no to wolne jeszcze bardziej się przedłużało. Na taki tygodniowy wyjazd można było pojechać już na całkiem fajne wycieczki.

Jeśli się zastanawiacie czy takie podróże są drogie i czy taka zwykła praca w której zarabia się 2-2,5 tysiąca miesięcznie pozwoli na taki tryb życia? Tak w zupełności z takiej wypłaty starczy wam na taki tryb życia. Bo jeśli nie jeździcie na Camping tylko nocujecie na dziko a waszym jedynym kosztem jest paliwo i produkty spożywcze na obiad który sami sobie ugotujecie. A koszt paliwa czasami jest tańszy niż koszt podróży pociągiem, dla przykładu pociąg z Katowic do Warszawy kosztuje około 65zł. Jeśli jedziemy 2dwie osoby no to koszt oscyluje w kwocie 130zł. Natomiast Kamper na takiej samej trasie spali około 90zł, czyli jeśli jedziesz w 2 osoby to wychodzi taniej niż pociągiem. Już nie wspomnę co jeśli podróżujemy w większa ilość osób. Taka forma Wakacji czy podróży jest naprawdę tania i dostępna dla każdego człowieka.

Jeśli chcecie podróżować po całym świecie po całych rozległych kontynentach przez parę miesięcy w roku to warto rozważyć poniższe propozycje:

 

1.Pierwszy i najprostszy sposób to tradycyjne okładanie, oszczędzanie i rzucanie pracy. Jeśli w Polsce ciężko jest nam zarobić kwotę która pozwoli nam na odłożenie potrzebnej kwoty to warto rozważyć wyjazd choćby na 3-6 miesięcy za granicę do pracy sezonowej. Nie koniecznie na zbiory, lepiej chyba jechać do pracy na Magazynie. Ale zależy co kto woli. Bez znajomości języka i bez żadnych znajomości są pośrednicy pracy którzy organizują taką pracę. Potem wystarczy się zwolnić wyruszyć w drogę by spełnić swoje marzenia i żyć z oszczędności. Ewentualnie zmierzając na drugi koniec świata kiedy będziemy chcieli sobie dorobić możemy zatrzymać się w jakimś kraju i tam znowu popracować dorywczo.

2. Drugi sposób trochę trudniejszy ale nie aż tak bardzo to zainteresowanie się Pasywnym Dochodem z Internetu między innymi dzięki inwestycji ale nie koniecznie.

Rozróżniaj Opinie od Faktów. Opinie są w internecie często opłacone przez konkurencje i są wystosowane przez ludzi tylko którzy o czymś słyszeli lub o czymś czytali po czym napisali na ten temat komentarz lub co gorsza artykuł. Fakty są wtedy kiedy poznajesz zdanie na jakiś temat tylko od ludzi którzy są w tym Biznesie.

Wszystko zależy czy lepiej czujesz się inwestując swoje pieniądze czy lepiej jak coś sprzedajesz, polecasz. Możesz na przykład polecać zakładanie kont bankowych czy kont w innych firmach inwestycyjnych i zarabiać procent za poleconych. Ewentualnie można zawsze łączyć te dwa sposoby. Ja wolę ten pierwszy sposób który nie wymaga polecania a wystarczą jedynie inwestycje. Można tez zainteresować się kryptowalutami takimi jak Bitcoiny można je kupować taniej a sprzedawać drożej albo wykupić pulę wydobywczą w tak zwanych koparkach. Lub kupić tak zwaną koparkę krypto-walut na własność. Można też zarabiać na reklamach na blogu lub na YouTube. Są mniej lub bardziej ryzykowne sposoby ale kto nie ryzykuje nie pije szampana 🙂

Biznes który my wybraliśmy który zapewnia nam Pasywny Dochód. Biznes dzięki któremu kupiliśmy aktualnego drugiego Kampera. Oraz Biznes dzięki któremu mamy pieniądze na remont i utrzymanie Kampera to FutureNet. O tym Biznesie możecie poczytać tutaj: (LINK) My jesteśmy bardzo zadowoleni więc go Polecamy. Ale nie każdy czuje się dobrze w takim zawodzie dlatego wymieniamy poniżej jeszcze inne propozycje

3.Trzeci sposób to praca mobilna (zdalna) przy laptopie z dowolnego miejsca na ziemi w zawodzie który nazywa się Cyfrowi Nomadzi lub Freelancerzy. Wymagająca większego lub mniejszego nakładu pracy. Praca w takim zawodzie nie koniecznie wymaga wykształcenia. Często po obejrzeniu paru filmików instruktarzowych na Youtube oraz cwiczenie doświadczenia w własnym zakresie robiąc za darmo dla kogoś lub dla siebie zlecenia które pozwolą nam zdobyć odpowiednie doświadczenie i z czasem zacząć na niej zarabiać. Wszystko zależy od naszych chęci i tego czy mamy w ogóle predyspozycje do takiej pracy.

W skrócie:  Frelancer i Cyfrowy Nomad zajmuje się poniżej wymienionymi profesjami z dowolnego miejsca na ziemi za pomocą laptopa z internetem. Do profesji szczególnie popularnych wśród wolnych strzelców należą m.in.fotografia, dziennikarstwo, copywriting, tłumaczenie, programowanie, malarstwo, grafika, doradztwo, zakładanie i prowadzenie stron internetowych. Sprawdzanie pisowni i błedów w artykułach na innych stronach internetowych. Sprawdzanie błędów w programach.

4. Czwarty sposób polega na tym że można zostać ulicznym grajkiem na jakimś instrumencie. Nie koniecznie można zdawać sobie sprawę z nie odkrytego daru wewnętrznego dopóki nie poznamy wszystkich instrumentów na świecie. Czasem gra na instrumencie nam się nie podoba ponieważ nie znamy wszystkich instrumentów. Niestety po wpisaniu w internecie hasło: „instrumenty muzyczne” nie wiadomo czemu wyskakuje ich tylko drobny ułamek jaki mamy na ziemi. Całkiem niedawno dowiedziałem się o instrumenie muzycznym „Hang Drum” I zamierzam nauczyć się grać w przyszłośći na nim. Na misach tybetańskich już umiem grać. Możliwe ze zakupie sobie w przyszłości jakiś instrument i będę dorabiał w ten sposób. Ewentualnie zawsze możesz zostać Iluzjonista i pokazywać sztuczki ludziom na ulicy.

5. Sponsoring, Crowdfunding, kickstarter, PolakPotrafi, Pomagamy.pl

6.Organizacja wypraw Kamperem lub innym pojazdem. Zabieranie pasażerów to zawsze dodatkowy dochód i mniejsze wydatki. Można zabrać ludzi przy okazji dzieląc koszty wycieczki na pół lub zostać szoferem kamperowym który może zawieźć kogoś gdzieś na zlecenie.

7.Dla ludzi którzy mają większy Kapitał lub mają mieszkanie po rodzicach czy po Babci lub Dziadku. Zamiast go sprzedać lub zamiast w nim mieszkać to lepiej go wynająć komuś i czerpać pasywny dochód samemu mieszkając w Kamperze lub w mniejszym i tańszym mieszkaniu. Można tez z czasem odłożyć na drugiego Kampera a pierwszego zamiast sprzedać to go wynajmować i znowu zapewnić sobie pasywny dochód. Jest wiele możliwości wynajmowania komuś czegoś.

8.Transport i Spedycja na przyczepie towarowej ciągnącej za Kamperem na holu. Tak sam na to wpadłem pewnie nikt wcześniej przed nami na to nie wpadł żeby podłączyć przyczepę towarowa do haku Kampera odebrać choćby jedną czy dwie palety z spedycji i pojechać z nią na przykład do Włoch. A za zarobione pieniądze tam zostać. W sumie można tez podłączyć Lawetę do Kampera i ściągnąć zepsute auta z zagranicy do Polski w drodze powrotnej. Przynajmniej część kosztów Wakacji nam się zwróci.

9.Rękodzieło oraz późniejsza sprzedaż. Lub sprowadzanie produktów z zagranicy

10.Jeśli ktoś ma takie predyspozycje w szczególności kobiety mogą zostać modelką robiąc sesje zdjęciowe na całym świecie.

11.Tester wakacji,sklepów, usług lub innych produktów na rożnych miejscach na ziemi. Czasem wystarczy sesja zdjęciowa i opinia.

12 .Czasem pomocne może okazać się pytanie innych czy nie potrzebują pomocy? Pomoc przypadkowym osobom lub na przypadkowych imprezach czy festiwalach mogłaby pozwolić dorobić nam w drodze. Można na przykład, zaopiekować się czyimś domem, zwierzakiem, roślinami lub ogrodem na parę dni w przerwie od podróży.

13. Można podczepić przyczepę do kampera typu food-truck z fast-food lub z lodami i goframi.

14. Można powadzić swój warsztat do kampera i tutaj możliwości jest wiele od bycia szewcem i zegarmistrzem, oraz na bycie krawcowym.

15. A gdyby tak zamiast Food-tracka zapakować na specjalnie doczepiana rampę do tylnego zderzaka lub poprostu do przyczepy podczepionej do kampera automaty obojętne czy do grania czy do kawy, cukierkow i batonów i jeździć z tym po całym świecie po różnych festiwalach, koncertach lub po prostu po plażach w sezonie i postawić obok kampera. Oczywiście za zgodą właściciela terenu. Myślę że to dużo mniej pracochłonny pomysł niż przeciętny Food-truck.

 

Wymieniliśmy wszystkie sposoby zarabiania w podróży jakie przyszły nam do głowy jednak pewnie jest ich więcej. Jeśli jakieś znacie to możecie podać je w komentarzu. Jeśli tylko nadarzy się okazja to sami jak najczęściej będziemy korzystać z powyższej listy. Mamy nadzieję ze te pomysły na zarabianie przybliżą was choć trochę do stylu życia Kamperowego Nomady żyjącego w stylu Vanlife.

5 komentarzy

 1. Ciagniecie przyczepy jest obwarowane wieloma przepisami, np: waga przyczepy/ładunku, odpowiednie prawo jazdy itd. Itd.

 2. Ten transport przyczepy z towarem przy okazji podróż super sprawa, ALE
  -wiekszosc takich kursów tovtzw. „Expresy” i kamper niekoniecznie się nadaje do tego
  -potrzebna działalność gospodarczą „transport międzynarodowy”
  -w 99% spedycje wystawiające takie ładunki wymagają ubezpieczenie OCP na 100-500tys a to też jest spory koszt
  -walka o zarobione pieniądze w transporcie jest naprawdę ciężka 🙂

  Tak, pracuje w międzynarodówce od lat więc mam jakieś pojęcie 🙂

 3. Coraz czesciej tu zagladam i coraz ciekawsze rzeczy opowiadasz! Mozliwosci jest naprawde wiele. Ach, ten FutureNet… Czemu ja nie moge sie do niego przekonać?

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: