Opowieść o pracy na etacie jako dostawca butli gazowych.

Jaka praca pozwoliła nam na tyle podróży w 2017 roku?

To nie będzie opowieść o tym jaka praca pozwoliła nam finansowo podróżować. Bo jak już pisaliśmy w innym artykule o kosztach podróżowania. Jeśli stać cię na podróże pociągiem i spanie w Motelach  oraz na tani samochód za 5 tysięcy złoty to na takiego starego Kampera i taką formę podróży tez cię stać. Opowieść o tym jak tego dokonać opisaliśmy tutaj (Link). A opowieść o tym jakie inne prace, źródła dochodu pozwalają na taki tryb życia opisaliśmy tutaj (Link). 

To opowieść o tym jaka praca na Etacie pozwala mieć mnóstwo dni wolnych które możemy wykorzystać na podróże.

Takich prac jest pewnie więcej. Natomiast ja bardzo często w życiu zmieniałem zawód bo byłem bardzo nie zdecydowany kim chcę w życiu być, czym chcę się właściwie zajmować, nie lubiłem też monotonii a praca szybko mnie nudziła więc nazbierałem ich całkiem sporo na koncie. Mam spore porównanie w jakiej pracy jak się pracuje. I według mojej osobistej oceny ta praca na etacie była moją najlepszą. Pracowałem w niej też najdłużej w życiu bo od Marca do końca Października 2017 roku. Czyli przez 8miesięcy. Osobiście stwierdzam że przeciętna praca w której pracuje się od Poniedziałku do Piątku i ma się wolne w weekendy jest najmniej przyjazna podróżom. I totalnie nie lubię takiego trybu pracy za stawkę 1600-1800zł. No chyba że trzeba jechać za granicę na pół roku i zarobić więcej a potem rzucić pracę i udać się w podróż marzeń. Tylko wtedy według nas taki tryb pracy ma sens. Gdy chce się stawiać pierwsze kroki w swoich pierwszych podróżach Kamperem najłatwiej zacząć od pracy w której jest elastyczny grafik z wolnymi dniami w środku tygodnia. A z czasem powolutku przechodzić na pracę mobilną taką która zapewni nam dochody w podróży. Link o takich zawodach tutaj: (Link).

 

Zawody na Etacie z elastycznym grafikiem jakie my znamy to:

  • Taxi lub Uber z (Tutaj w przeciągu ostatniego czasu zarobki mocno spadły, do tego doszły jeszcze chore nerwowe sytuacje po obydwu stronach konfliktu co też raczej odstrasza do pracy w tym zawodzie)
  • Jazda po Europie jako Kierowca z zwykłym prawem jazdy kat.B (Tutaj nawet możesz mieć tydzień lub dwa urlopu którego po powrocie z trasy możesz wykorzystać na podróż, więc w gruncie rzeczy pracuje się 2-3 tygodnie w miesiącu a zarobki wahają się w okolicach 3-4 tysięcy. Niestety ta praca ma więcej wad niż zalet. Największą jest jazda bez tachografu gdy 90% firm każe ci jechać przez 16 godzin jazdy bez przerwy, odpocząć 2-3 godzinki i jechać kolejne 16 godzin. Ogromne narażanie na utratę zdrowia i życia, do tego dochodzą jeszcze spartańskie warunki życia, spotykanie uchodźców w Calalis.  Praca też może dawać mocno w kość psychicznie i zdrowotnie oraz w kontaktach rodzinnych.) Tylko czasami może cieszyć jak trafisz na te 10% firm które dobrze traktują pracowników. Ja zmieniałem firmę w tym zawodzie 3 razy i za każdym razem wpakowywałem się w kłopoty.
  • Dostawca butli gazowych

 

A więc szczegóły o tej pracy jako dostawca gazu:

W 2017 roku pracuję jako dostawca Gazu. Uwielbiam tą pracę bo kocham być kierowcą a na dodatek mam elastyczny grafik. Co 4dni mam 2 dni wolnego. Co mi daje około 10dni wolnych od pracy w miesiącu. Na dodatek przysługuje mi około 3dni płatnego urlopu miesięcznie. Nie wykorzystany urlop w jednym miesiącu odkłada się na kolejny miesiąc. Więc jeśli nie odbiorę w którymś miesiącu żadnego dnia wolnego to nagle może się okazać że mam 5-7dni do odbioru i mogę to jeszcze połączyć z innymi dniami wolnymi które wypadają mi w grafiku. Co może pozwolić na podróże każdego miesiąca. Zarobki bez względu na ilość dni wolnych nie zmieniają się i oscylują w okoliach 2300zł na rękę, czasami mniej, czasami więcej. Praca jest sto razy lepsza niż jako kurier. Po pierwsze pracuje się od 8-10 rano a nie od 5 rano tak jak na kurierce. Po drugie kierowca gazu sprzedaje średnio 35 butli dziennie a kurier rozwozi średnio 100 paczek dziennie co sprawia że ma 3 razy większy zapierdziel. Często kurier pracuje na umowie zlecenie albo na własnej działalności. Oni raczej nie mają umowy o pracę, nic mi o tym nie wiadomo. A jako dostawca butli gazowych już się ma umowę o pracę. I to właśnie dzięki tej umowie o pracę przysługuje tyle płatnych urlopów.

Dzięki czemu mogę podróżować wystarczająco często gdzieś do 300-400km w jedną stronę. Co prawda to zbyt mało czasu żeby pojechać gdzieś daleko do Hiszpanii czy innych odległych krajów ale to świetny początek. Bo od czegoś trzeba zacząć. Na odległe kraje jeszcze mamy czas. Jak się uda to mamy plan jak w przyszłym roku podróżować jeszcze więcej ale o tym opowiemy w innym artykule. Puki co Słowacja, Czechy czy Polska w zupełności zaspokajają nasze podróżnicze potrzeby jak na początek;) Tak można żyć naprawdę dobrze i być szczęśliwym człowiekiem. Polecamy taki tryb życia :). Ponadto po godzinach jeszcze dorabiamy w Internecie i zawsze wpadnie jakąś dodatkowa gotówka. Chcieliśmy też podzielić się z wami tym że Kamper to nasz jedyny środek transportu używany na odzień do pracy czy sklepu. Nie potrzeba nam innego auta osobowego. Raczej nie byliśmy rozpieszczeni w dzieciństwie więc takie warunki życia na co dzień w Kamperze też nam odpowiadają. Wynajmowaliśmy mieszkania parę lat temu bo jesteśmy razem już 6lat i mamy porównanie. Wkurzało mnie to że ponad połowa wydatków szła na utrzymanie czyli na to by zapłacić za to że żyjemy. Kasa szła na życie w systemie. Aktualnie ponad połowę pieniędzy jakie zarabiamy wydajemy na podróże lub inne zachcianki. Ewentualnie sobie coś odkładamy na przyszłość. Doświadczyliśmy skrajnej biedy a teraz  żyjemy lepiej niż przeciętny Polak w naszym wieku w Polsce. Więc udowodniliśmy sobie że nasze życie zależy tylko od nas i jeśli tylko chcemy to można zyc dobrze w tym kraju i nie zrzucać winy na kraj, środowisko, rodzinę czy cokolwiek innego bo jesteśmy kreatorem swojego życia i w ogóle nie żałujemy żadnej decyzji która sprawiła że żyjemy tak jak żyjemy. Nie zamienili byśmy Kampera na parę metrów większego mieszkania z telewizorem. Kamper sprawił również że mamy nie tylko więcej kasy, więcej szczęścia ale przede wszystkim sprawił ze mamy więcej czasu. Na cokolwiek, na wszystko!

Gdy mamy z sobą „Nie wolny samochód tylko szybki Dom” To czas dojazdu gdziekolwiek często nam odpada. Kiedy wy wracacie do domu po pracy to my już jesteśmy w domu. Kiedy wy jedziecie na wakacje lub wycieczkę pociągiem, samolotem lub autem osobowym to my juz jesteśmy na wakacjach. Taka teleportacja  Bo sama podróż domem na kołach już jest celem a nie cel dotarcia na miejsce. Sama jazda może być Wakacjami bo żaden inny środek transportu nie daje takiego komfortu i nie męczy. Kamper również pomaga w rozwoju duchowym oraz rozwoju świadomości w wielu dziedzinach. Odstresowuje długoterminowo w przeciwieństwie do innych pasji czy hobby które odstresowują krótkoterminowo. Ale przede wszystkim sprawia że czas płynie wolniej i nigdzie nie trzeba się spieszyć. Więc łatwiej być wdzięcznym z bycia Tu I Teraz. 

Jeśli więc można połączyć tą pasję z pracą na Etacie to jest to połowa sukcesu. A praca jako dostawca gazu świetnie się do tego nadaje. Druga połowa sukcesu będzie wtedy jak etat już nam nie będzie potrzebny bo będzie zapewniało się dochody w podróży  🙂

One comment

  1. Ciekawy pomysł na życie. Praktyczny i pozwala też realizować marzenia. Dodatkowo praca, która pozwala na więcej niż przeciętny czas urlopu. A największym plusem jest to, że kiedy przestanie się to Wam podobać, możecie najzwyczajniej zmienić swój tryb, bo nie macie żadnych zobowiązań. 🙂 Powodzenia w dalszym podróżowaniu!

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: