(Cześć 2) Nasza praca czyli jak można zarabiać żyjąc i podróżując Kamperem? Jaka praca pozwala na taki tryb życia? Kontynuacja pierwszego wpisu

Ten artykuł jest kontynuacją pierwszej części którą znajdziecie (Tutaj – Link)

Kolejne propozycje które umożliwią wam zarobki które nie będą kolidować z takim trybem życia jakim są podróże przez większą część roku.

1. Po raz kolejny warto powtórzyć pewien mój punkt widzenia na temat pracy na Etacie. Nie warto na siłę szukać przereklamowanej stabilizacji która często jest stagnacją w jednym miejscu. Nie jest wstydem zmieniać pracę co roku. Za to mieć przez parę lat tą samą pracę bez awansu i podwyżek i się w życiu nie rozwijać już według mnie jest wstydem. Lepiej pracować pół lub 3/4 roku za większą stawkę na przykład za granicą a drugą połowę roku żyć jak lekkoduch i doświadczać wolnego życia chociaż przez parę miesięcy w roku żyjąc z oszczędności niż tyrać za 2 tysiące lub mniej przez cały rok i nie miec czasu na wakacje czy na wycieczkę z rodziną a potem płakać na starość co my z tego życia właściwie mieliśmy.

2. Inwestuj w kryptowaluty w szczególności w Bitcoina ale też dużo mniej znane krypto-waluty na giełdzie które możesz wymieniać w internetowym kantorze na normalną walutę. Jest to bardzo przyszłościowa branża która cały czas się rozwija. Poczytaj co to „Bitcoin” i ile ludzie na tym zarobili bo to bardzo interesujący rynek. Sposobów zarobku na kryptowalutach jest pełno. Nie tylko chodzi o to żeby kupić taniej a sprzedać drożej a potem wymienić na naszą walutę w kantorze i wypłacić. W internecie pełno filmików o sposobach zarobku na kryptowalutach oraz jak to robić z dowolnego miejsca na ziemi. Jednak najlepiej jest radzić się osoby która już to robi i ma w tym jakieś doświadczenie. Wtedy pomoże nam nie stracić pieniędzy.

3. Zarabiaj na wynajmie rzeczy lub miejsc które posiadasz lub zrób wszystko żeby je posiadać. Jeśli nie masz kasy idziesz bierzesz kredyt na nowy telewizor lub auto. Czemu więc nie weźmiesz kredytu jeśli tylko masz taką możliwość na obiekt który będzie przynosił ci miesięczne zyski dzięki czemu kredyt sam się będzie spłacał a może nawet jeszcze ci coś zostanie.

Co możesz wynając? 

-Powierzchnię reklamową na swoim blogu (Na przykład dzięki Google Adsense)

-Reklamę na własnym Bilbordzie lub swoim murze, ścianie budynku lub płotu. Nie drogi interes jeśli chodzi o inwestycję ale całkiem dochodowy.

-Wynajem auta, motocykla, mieszkania, lub nawet każdego innego sprzętu na które jest zapotrzebowanie. Może to być wynajem garażu lub miejsca parkingowego na twoim placu lub podwórku. Co ci tylko przyjdzie do głowy. Możesz nawet wynająć spawarkę.

-Wynajem lub umożliwienie dzierżawy hali, parkingu, placu na różnego rodzaju Eventy. Nie tylko zloty, koncerty ale nawet wyścigi samochodowe motocyklowe, rowerowe lub na Quadach. Jest na to zapotrzebowanie bo w Polsce brakuje torów.

 

4. Zarabiaj za zabieranie ludzi lub paczek (przesyłek) jeśli gdzieś jedziesz. Jest parę aplikacji typu: Blablacar, Jadę zabiorę itp.

5. Fotografia i pisarstwo. Obróbka zdjęć programów, artykułów zawsze modne zawody Freelancera o których również pisałem w części pierwszej tego artykułu.

6. Możesz stworzyć aplikację lub grę na smartphona, tableta lub komputer będąc w podróży a jeśli się na tym nie znasz znajdź kogoś kto się na tym zna i jeśli tylko masz pomysł na dobrą apkę lub grę dogadaj się że w zamian za pomoc przy jej stworzeniu zarobkami podzielicie się.  Można zarabiać na nich pasywnie na przykład poprzez umieszczenie na nich reklam lub linków. Ewentualnie przekonać użytkowników aplikacji lub gry by kupowali jakieś wirtualne produkty, mody lub ulepszenia, pakiety vip umożliwiające dostęp do większej ilości funkcji czy możliwości. Możesz ją także sprzedać jeśli wolisz jednorazowy zarobek od pasywnego dochodu.

7. Inwestuj w urządzenia zautomatyzowane. Tak jak powiedziałem wyżej zrób wszystko żeby pieniądze odłożyć na zakup takiego sprzętu odkładając przez rok lub dłużej albo weź kredyt.

-Inwestuj w automaty spożywcze z batonami lub gorącą czekoladą itp. Przyjeżdżasz tylko raz w tygodniu uzupełnić zapasy lub najmujesz osobę która uzupełnia je za ciebie. Automaty to świetny biznes pasywny umożliwiający zarabianie nawet kiedy śpisz.

-Inwestuj w automatyczne pralnie, Automaty z grami, myjnie bezobsługowe (samoobsługowe),stacje benzynowe samoobsługowe.

Często nie trzeba posiadać własnego placu czy budynku. Dogadaj się z dyrektorem szkoły, właścicielem dworca lub innego miejsca w centrum miasta że jeśli tylko pozwoli ci postawić automat w jego budynku lub na terenie jego placu to odpalisz mu ileś pieniędzy jako wynajem powierzchni którą ten automat zajmuje.

8. Może nawet warto zainteresować się nieco trudniejszą branżą inwestycji która wymagała by większej ilości wiedzy i nauki jaką należało by w nią włożyć jednak po zdobyciu już odpowiedniej ilości wiedzy co na pewno nie jest takie trudne efekty mogły by być bardzo satysfakcjonujące. Na przykład inwestycje w:

Akcje, Dywidendy, lub Inwestycje grupowe na przykład w elektrownie wiatrowe lub co kolwiek innego. Mimo że elektrownia kosztuje 12 mln zł, udziały w niej można już kupić za kilka tysięcy złotych.

Tak zwany Crowdfunding nieruchomości – Inwestycje w centra handlowe, parki rozrywki, nieruchomości pod wynajem itp. Kwoty inwestycji stają się coraz bardziej przystępne dla każdego przeciętnego człowieka. Spółki oferujące możliwość inwestycji grupowych gwarantują około 10% zwrotu z inwestycji rocznie. To o wiele więcej niż lokata. Jednak są sposoby lub inwestycje które pozwalają odzyskać 100% zainwestowanego kapitału w rok dlatego w ogóle nie jestem na razie zainteresowany tym podpunktem co nie znaczy że kogoś z was to nie zainteresuje.

9. Popularny już MLM jest lepszy niż nic tylko praca na etacie i nic więcej. MLM to nie tylko namawianie ludzi na korzystanie lub kupowanie z jakiś produktów (kosmetyków, suplementów diety lub zakładania kont bankowych czy ubezpieczeń). Jeśli nie lubisz sprzedawać produktów lub przekonywać kogoś na siłę to na szczęście jest firma która nie wymaga robienia prezentacji czy sprzedawania komuś czego kolwiek a pomimo tego ja w niej zarabiam. Ale o tym pisałem już w innych artykułach na przykład tutaj: (LINK)

10. Nauczanie innych. Przekazywanie im swojej wiedzy lub rad, pomocy za pieniądze. To nie tylko nauka języków na odległość na przykład przez Skype. To może być również pomoc przy zakupie samochodu lub przeprowadzenie instruktarzu lub kursu. Można udzielić komuś kursu na odległość rozmawiając przez Skype, pisząc E-booka płatnego oczywiście  albo osobiście w dziedzinie w której jesteśmy dobrzy. Możemy zrobić sobie licencję sternika albo czego kolwiek i prowadzić kursy pływania jachtem jazdy quadem lub czym kolwiek innym w dowolnym miejscu na ziemi.

 

Pomysł i decyzja którędy chcemy podążać to połowa sukcesu. Druga połowa to uparte dążenie do celu bez względu na przeciwności i analiza swoich słabości. 

 

Najbardziej niestety obawiam się że choćbym wam wymienił 100 propozycji zarabiania w podroży to większość z was i tak z tego nie skorzysta i nic nie zmieni w swoim życiu. Przeraża mnie wszechobecna rezygnacja, lenistwo i mentalność Polaków. Pomysłów na zarabianie w internecie, pomysłów na pasywne zarobki czy inne zarobki w podróży jest pełno a pomimo tego większość z was i tak nie wejdzie i samemu od siebie nie poszuka tych artykułów i nie dowie się nic więcej. Większość z was na takie artykuły trafia zupełnie przez przypadek sądząc czasami że to tylko naiwne marzenia ale nie dla mnie albo myślą ja też bym tak chciał po czym nic z tym nie robią. Najgorsze jest to że choćby wasz najlepszy kumpel lub nawet brat lub siostra pokazała wam wydruk z konta bankowego jako dowód swoich zakroków czarno na białym to większość ludzi jest w stanie schejtować swojego najlepszego kumpla lub osobę z rodziny posądzając go o szerzenie kolejnej piramidy finansowej.

Kolejnym aspektem który niestety bardzo mnie martwi jest to że ludzie chodzą po rady nie do ludzi którzy się na czymś znają tylko do swoich bliskich. To tak jak by pójść do fryzjera zapytać się czy warto naprawić silnik w twoim starym samochodzie. A jeśli Fryzjer jest twoją mamą, partnerką, ciocią, siostrą lub kim kolwiek innym bliskim to już tym bardziej do nich pójdziesz i się o to zapytasz. Niektórzy mogą pomyśleć że mój przykład jest dziwny. Czemu więc przychodzisz po radę do swoich biednych finansowo bliskich czy warto w coś zainwestować zamiast zapytać się ekspertów? Jeśli nie bliscy to opinie w internecie. Ludzie nie rozumieją że większość artykułów w popularnych serwisach informacyjnych jest pisana za pieniądze. Opinie są kupowane na Allegro tak samo jak laiki na Facebooka. W przeważającej większości nie są wiarygodne a konta ludzi którzy je piszą są fikcyjne. Czemu więc czytasz opinie czy warto kupić niemiecki samochód na japońskim forum. Czy warto kupić telefon MyPhone na forum Samsunga albo czy warto zainwestować w kryptowaluty na forum na którym piszą ludzie którzy żadnej kryptowaluty nigdy nie mieli więc jej nie zrozumieli… Opinię każdy ma inną. Dlaczego jedno ludzie którzy korzystający z tego samego hotelu lub biura podrózy lub biura pracy go zachwalają a inni nie? Bo każdemu podoba się coś innego. Opinie nie powinny być wyznacznikiem naszej decyzji a jedynie wzmożoną czujnością na podejmowane decyzje.

(OPINIA / FAKT) Pytasz czym to się różni? A ty jak chcesz się czegoś dowiedzieć o biznesie, lub grze na instrumencie lub o jakiej kolwiek innej dziedzinie życia to idziesz porozmawiać o tym z ludźmi którzy są po biznesmenami, muzykami czy specjalistami w jakiej kolwiek innej dziedzinie? Czy idziesz do tych co nie byli ale o tym Słyszeli lub gdzieś o tym wyczytali? Do kolegi, koleżanki, wujka Google i wyszukujesz opłaconych opinii lub nie znających się na czymś ludzi?

Opinia jest wtedy jak ktoś kto o tym widział, słyszał lub czytał lub miał styczność bardzo krótką chwilę. Fakty są stawiane przez ludzi którzy siedzą w czymś parę lat jako eksperci. Więc ty słuchasz opinii czy faktów?

Ludzie niestety ciągle szukają wymówek. Nie rozumieją że każdy z nas zaczynał od zera. Weź obejrzyj proszę te trzy filmiki a zrozumiesz o czym mówię:

1. 10 ludzi sukcesu, którzy zaczynali od porażki

 

2. 10 historii ludzi, które zmienią całe Twoje życie

3.Historie 12 ludzi, którzy zostali skazani na porażkę!

Takich filmików i przykładów jest więcej. Wciąż i wciąż powtarzam ludziom na żywo i w moich poprzednich artykułach na tym blogu jak poprawiłem swoją sytuację finansową. Jak zaczynałem. Że też zarabiałem 1200-1600zł na dwie osoby z czego większość wypłaty zabierał mi komornik za niezapłacone rachunki czy mandaty z przeszłości. A mimo to właśnie wtedy jak nie starczało na jedzenie poszedłem i zainwestowałem swoje pierwsze 200zł. Ale ty i tak przez pół roku lub nawet całe życie będziesz powtarzał że nie masz pieniędzy żeby zainwestować. Po czym jak nagle zepsuje ci się samochód to nagle znajdziesz pieniądze na to żeby mieć skąd pożyczyć na jego naprawę. Ale na to żeby pożyczyć na inwestycję już nie masz. Ludzie boją się stracić 100-200 czy 500zł inwestując w pewny biznes. A nie boją się lub nie szkoda im tego wydać w skrajnych przypadkach na maszynach hazardowych. A w mniej skrajnych przypadkach po prostu przepuścić na alkohol, imprezy lub inne gadżety, produkty typu telewizory, tablety bez których moglibyśmy się obejść przynajmniej do póki nie zdobędziemy większej gotówki.

Wolał bym przyznać się publicznie że straciłem pieniądze inwestując ale przynajmniej próbowałem i nie poddając się odkułem się w innym biznesie niż całe życie powtarzać że bałem się zaryzykować. Wolał bym odnosić porażki próbując robić jakiś biznes bez efektów i mieć poczucie że przynajmniej próbowałem niż siedzieć z założonymi rękoma i całe życie narzekać. Życzę wam żeby każdy z was miał takie podejście. I nie dajcie sobie wmówić że pieniądze szczęścia nie dają. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia. Niektórzy niszczą sobie życie przez pieniądze ale przecież przez biedę też sobie ludzie życie niszczą więc bieda też szczęścia nie daje. Sam wybierz którędy chcesz podążać.

3 komentarze

  1. Bardzo sensowny artykuł i dużo ciekawych inspirujących podpowiedzi na poziomie. Gratulacje!

  2. Przeczytałem i popieram ideę podróżowania ale większość patentów na zarabianie w mojej opinii ( popartej własnym doświadczeniem) wielce ryzykowna i mocno zyczeniowa. Nie mniej to tylko moja perspektywa i zachęcam do własnych wniosków a wam życzę powodzenia i trzymam kciuki 🙂

  3. Tej motyw z tampem jest super Daje do myślenia

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: